Demoris TheAgeOfChaos

Demoris


#1 2008-10-19 11:23:24

Vemor

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

Karczmarze, ech karczmarze... Prowadzenie bufetu z trunkami, jajecznicą i sucharami nigdy łatwy nie był. O ile jeszcze alkohol sprzedaje się dość łatwo, to już suchary nie mają takiego powodzenia. Niestety, obecnie także i alkohol ma się dość kiepsko, zalegając półki w nie otwartych butelkach.

W karczmie widać pustki, sporadycznie przebywa w nich wąskie grono. Dla tego chciałbym zachęcić karczmarzy do wypowiedzi, co w owej sprawie zamierzają uczynić, by swoją werwą, polotem, niesamowitą ekspresją przyciągnąć na kolejną sesję do karczmy. Zaciekawić Mieszkańców poruszanymi tam tematami, organizowaniem imprez. Tak więc proszę Karczmarzy o wypowiedzi (i nie tylko karczmarzy) co warto by wnieść, by klimatyczny rozwój wzrósł z obecnego do ponad naturalnego.

Offline

 

#2 2008-10-19 12:50:20

Shann

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

Hmm... Tak jakoś mi sie pomyślało ,że można wprowadzić  różne odmiany tzw. Wieczorków towarzyskich ;]
Znaczy się ,że np. wieczorne środy przeznaczone są li dla samego poznania się, a atmosfera w przybytku ma być głównie nastrojem do flirtu 
, wieczory czwartkowe dotyczyłyby sztuki i to poszczególny karczmarz opracowywałby tematykę wieczorku zapodając jakieś dziełko do dyskusji ( a biorąc pod uwagę klimat Demoris mogłoby to być po prostu jakieś mroczne wydarzenie ;] ),  w piątki z uwagi na luźniejsza atmosferę dozwolone byłyby burdy i pojedynki z pijaństwem włącznie xD ...

No i każdy z takich wieczorów mógłby być nawet raz w miesiącu ( znaczy się, każdy rodzaj.... ^^)   A wyjątkową inwencję twórczą  władca mógłby jakieś wynagrodzenie zrobić.... Chodź generalnie dla mnie samą nagrodą byłaby taka  udana sesja ;P

No dobra, to tak na początek ,żeby rozkręcić towarzystwo i pokazać, że przebywanie w karczmie nie boli.... )

Ostatnio edytowany przez Shann (2008-10-19 12:53:11)

Offline

 

#3 2008-10-19 13:34:52

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

Shann napisał:

Hmm... Tak jakoś mi sie pomyślało ,że można wprowadzić  różne odmiany tzw. Wieczorków towarzyskich ;]
Znaczy się ,że np. wieczorne środy przeznaczone są li dla samego poznania się, a atmosfera w przybytku ma być głównie nastrojem do flirtu 
, wieczory czwartkowe dotyczyłyby sztuki i to poszczególny karczmarz opracowywałby tematykę wieczorku zapodając jakieś dziełko do dyskusji ( a biorąc pod uwagę klimat Demoris mogłoby to być po prostu jakieś mroczne wydarzenie ;] ),  w piątki z uwagi na luźniejsza atmosferę dozwolone byłyby burdy i pojedynki z pijaństwem włącznie xD ...

No i każdy z takich wieczorów mógłby być nawet raz w miesiącu ( znaczy się, każdy rodzaj.... ^^)   A wyjątkową inwencję twórczą  władca mógłby jakieś wynagrodzenie zrobić.... Chodź generalnie dla mnie samą nagrodą byłaby taka  udana sesja ;P

Co? Wieczorki towarzyskie? Karczma powinna być miejscem gdzie można wypić, pogadać i przede wszystkim poprać się od czasu do czasu po mordach! Żadnego głupiego rozkładu zajęć. Karczma, odkąd pamiętam, stanowiła w grach Vallheru i vallherupodobnych serce całej krainy. Aktualnie świeci pustkami, a jeżeli ktoś w ogóle tam wchodzi to zazwyczaj panuje grobowa atmosfera. I po to mamy karczmarzy - żeby tą atmosferę rozkręcić. Jak dla mnie, to mamy w krainie masę czarnych, zakapturzonych i tajemniczych osobników, a brak starego, dobrego, rubasznego krasnala. Ale jak wiadomo, łatwiej gra się skrytego maga-niszczyciela.

Offline

 

#4 2008-10-19 14:33:46

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

Shann napisał:

No i każdy z takich wieczorów mógłby być nawet raz w miesiącu ( znaczy się, każdy rodzaj.... ^^)   A wyjątkową inwencję twórczą  władca mógłby jakieś wynagrodzenie zrobić.... Chodź generalnie dla mnie samą nagrodą byłaby taka  udana sesja ;P

Sądziłam, że głównym założeniem takiego miejsca jest hmm... NOTORYCZNOŚĆ (?) takich wydarzeń ;] powinny wynikać spontanicznie, a nie dlatego, że dziś mamy czwartek przykładowo, to wszystkich po mordach lać trzeba...

Offline

 

#5 2008-10-19 18:13:10

Shann

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

Kerth napisał:

Shann napisał:

Hmm... Tak jakoś mi sie pomyślało ,że można wprowadzić  różne odmiany tzw. Wieczorków towarzyskich ;]
Znaczy się ,że np. wieczorne środy przeznaczone są li dla samego poznania się, a atmosfera w przybytku ma być głównie nastrojem do flirtu 
, wieczory czwartkowe dotyczyłyby sztuki i to poszczególny karczmarz opracowywałby tematykę wieczorku zapodając jakieś dziełko do dyskusji ( a biorąc pod uwagę klimat Demoris mogłoby to być po prostu jakieś mroczne wydarzenie ;] ),  w piątki z uwagi na luźniejsza atmosferę dozwolone byłyby burdy i pojedynki z pijaństwem włącznie xD ...

No i każdy z takich wieczorów mógłby być nawet raz w miesiącu ( znaczy się, każdy rodzaj.... ^^)   A wyjątkową inwencję twórczą  władca mógłby jakieś wynagrodzenie zrobić.... Chodź generalnie dla mnie samą nagrodą byłaby taka  udana sesja ;P

Co? Wieczorki towarzyskie? Karczma powinna być miejscem gdzie można wypić, pogadać i przede wszystkim poprać się od czasu do czasu po mordach! Żadnego głupiego rozkładu zajęć. Karczma, odkąd pamiętam, stanowiła w grach Vallheru i vallherupodobnych serce całej krainy. Aktualnie świeci pustkami, a jeżeli ktoś w ogóle tam wchodzi to zazwyczaj panuje grobowa atmosfera. I po to mamy karczmarzy - żeby tą atmosferę rozkręcić. Jak dla mnie, to mamy w krainie masę czarnych, zakapturzonych i tajemniczych osobników, a brak starego, dobrego, rubasznego krasnala. Ale jak wiadomo, łatwiej gra się skrytego maga-niszczyciela.

No może nie do końca jasno się wyraziłam Jak na razie chodziło mi generalnie o to ,żeby przyciągnąć ludzi... I nie koniecznie ustalać jakieś ścisłe  harmonogramy , które od deski do deski byłyby realizowane... Raczej hmm.... To miałoby być tak w ramach oswojenia przez króciutki czas, a potem, potem przecież jak zobaczyliby ,że przybytek nie gryzie to byłaby czysta improwizacja i normalna codzienność ^^

Offline

 

#6 2008-10-19 18:21:37

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

Wbrew pozorom czasem lepiej do niej jednak nie zaglądać... Przynajmniej dopóki nie nawiedzi jej gwardia Vemorka ;D

Offline

 

#7 2008-12-06 18:41:08

Jigglesim

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-11-30
Posty: 9
Punktów :   
Rasa: Kotołak
Klasa: Najemnik

Re: Karczmarz - piwo śledzie wszystko będzie

I jakoś to umarło, i temat i Karczmarze, bo żadnego nie widać ;P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl