#1 2008-11-14 10:24:14

Alora

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 7
Punktów :   

Punkt Fabularne

Witam wszystkich

Taki pomysł mam on jest zaczerpnięty z innej gry tytuł przemilczę

Można by wprowadzić Punkty fabularne, które by odpowiadały za rozwój mechaniczny postaci, już pisze o co chodzi.

Każdy gracz dostawał by PF za grę fabularną. tzw za sukcesywną rozbudowę profilu, za pisanie wieści, piszanie komentarzy do wieść za branie udział w sesjach i to wszytko co jest związane z fabułą. PF by przyznawali MG.

Jak te PF-y miały by się do mechaniki a to prosto.

Np. Gracz ma 20- PF to jego postać mogła by mieć maksymalnie osiągnąć 20 level.

W ten sposób ruszyła by gra fabularna.

Offline

 

#2 2008-11-14 10:47:19

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Punkt Fabularne

Hahaha dobre nic tylko patrzyć, jak się ludzie wynoszą, bo mechanicznie ich ograniczać chcemy Fabuła nie powinna być przymusem, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie ;]

Offline

 

#3 2008-11-14 22:42:54

Alora

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Punkt Fabularne

Schanintre napisał:

Hahaha dobre nic tylko patrzyć, jak się ludzie wynoszą, bo mechanicznie ich ograniczać chcemy Fabuła nie powinna być przymusem, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie ;]

Czego sie boisz krytykować to każdy umie. Jest to dobry  pomysł i sprawdzony z tego co mi wiadomo jest to gra fabularna. A po za tym zmusi to ludzi do rozbudowy profilów w tym i mnie bo mam lenia na pisanie ostatnio.
Po za tym jeżeli będziesz sie regularnie udzielać fabularnie to cie nie ograniczy mechanicznie wcale. Pomysł jest dobry i sprawdzony.

Offline

 

#4 2008-11-15 00:15:33

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Punkt Fabularne

Droga Oświecona, talentem wszelakim i inwencją twórczą Obdarzona, które to ciemne umysły nasze postanawiasz swymi zerżniętymi na żywca pomysłami rozjaśnić Rozmówczyni - bo chyba to określenie pasuje najbardziej, jeśli śmiesz sądzić, iż mnie "brak wyobraźni". Wbij sobie do główki, że nikt nie ma prawa niczego egzekwować. Chcesz grać mechanicznie - graj mechanicznie. Chcesz się udzielać fabularnie? To udzielaj się i głowy nie zawracaj...

Offline

 

#5 2008-11-15 00:46:51

Kael Vertival

Mieszkaniec Demoris

9519044
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 33
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Tyran

Re: Punkt Fabularne

Amen! Skąd wy te pomysły bierzecie? Sie najaracie jakiegoś zielska a potem tu burdel robicie...

PAMIĘTAJ


http://img509.imageshack.us/img509/9351/niepalbe5wy8.gif

Ostatnio edytowany przez Kael Vertival (2008-11-15 00:52:11)

Offline

 

#6 2008-11-15 08:36:34

Alora

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Punkt Fabularne

Wy mnie normalnie osłabiacie, zero kreatywności każdy pomysł jest buuuu i zły tylko krytykować umiecie, wy chcecie rozwoju gry normalnie mnie rozśmieszacie. Tacy mądrzy sami dajcie jakiś pomysł.

Od samego początku pisałam że ten pomysł jest z innej gry, bo dobre pomysł należy przedstawiać.

Offline

 

#7 2008-11-15 16:07:54

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Punkt Fabularne

Daruj sobie tą czczą gadaninę i zrób coś pożytecznego wreszcie a nie truj ściągniętymi żywcem 'pomysłami'... Rusz głową, co się sprawdziło gdzieś tutaj nie musi i NIE ZNAJDZIE zastosowania... a wiesz dlaczego? Bo żyły sobie możemy wypruwać a i tak z tą garstką fabularnych graczy niewiele zdziałamy ;] Więc po raz 3 moje pytanie: PO CO?

Offline

 

#8 2008-11-15 22:56:47

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Punkt Fabularne

Wiem dokładnie z jakiej gry są punkty fabularne. Polega to na tym, iż MG po przeprowadzeniu jakiejś sesji, sprawdzeniu profili nagradzają gracza kilkoma PF, za które dany gracz może kupić jakąś specjalną cechę fabularną (Typu - jakieś mocne zaklęcie lub zdolność latania przez jakiś czas) z kilkunastu podanych albo sam może poprosić MG o nadanie mu jakiejś cechy za odpowiednią ilość PF. Ową cechę, można wykorzystać w kolejnych sesjach (Czy w karczmie) i mimo wszystko stanowi to jakąś zachętę dla gracza.

Offline

 

#9 2008-11-16 16:47:50

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Punkt Fabularne

Jestem na nie, ponieważ nie bedziemy zmuszać graczy, którzy wcale nie grają fabularnie na rozmowy z klimatem, jeżeli ktoś gra mechanicznie to fabuła wcale do niego nie musi się odnosić.

Offline

 

#10 2008-11-16 17:36:31

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Punkt Fabularne

Shinsou napisał:

Jestem na nie, ponieważ nie bedziemy zmuszać graczy, którzy wcale nie grają fabularnie na rozmowy z klimatem, jeżeli ktoś gra mechanicznie to fabuła wcale do niego nie musi się odnosić.

Tyle, że mechanika nie ma tu nic do rzeczy. Skoro ktoś gra jedynie fabularnie, niech sobie gra. Cechy zdobyte przez gromadzenie PF są wyłącznie fabularne, przeznaczone jedynie do sesji klimatycznych.

Offline

 

#11 2008-11-20 17:34:42

Vergirll

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 4
Punktów :   

Re: Punkt Fabularne

Od gry mechanicznej jest Vallheru. Tam nie panuje żaden klimat. Ten pomysł jest dobry ale ok nie to nie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl