Demoris TheAgeOfChaos

Demoris


#1 2008-10-18 19:29:16

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Sesja, hah.

W przeciągu zaledwie 15 dni, od kiedy jestem w krainie, nic się nie stało... fabularnie. Owszem, cośtam pojawiło się w wieściach, a podejrzewam, że jest to zwiazane z nowymi rasami. Żadnej inwencji graczy. Jakaś sesja została rozpoczęta tu, na forum, a jednak nie widziałam w niej większego ruchu. O ile ktokolwiek się pod nią wypowiedział.
Tak też, nie chcąc popełniać błędu Semere (jeśli popełniłam błąd w imieniu, przepraszam), pytam uprzejmie: co, Władzo, Gracze, powiecie na sesję?
Mam na nią konkretny pomysł. Byłaby ona zbiorowa i teoretycznie, dotyczyłaby zdarzeń w Demoris. Gdyby okazało się, że takowa jest pożądana, w jej przygotowanie mogłabym zaangażować kilka osób. Hm?


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

#2 2008-10-18 20:37:45

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Sesja, hah.

Ta kraina to klimatyczny śmietnik. Nie znalazłem jeszcze żadnej osoby, która jest na jakimś wyższym stanowisku i potrafi rozkręcić jakąkolwiek, porządną sesję. Masa karczmarzy, których nigdy nie ma w karczmie. Zresztą po jaką cholerę, mają tam siedzieć, skoro i tak od czasu do czasu znajdzie się osobnik, który tam zajrzy. Może to wina graczy, ale przecież, gdyby nie było tych wszystkich klimatycznych graczy, to kto wysyłałby te tysiące wiadomości co tydzień?

Jak dla mnie potrzeba jakiejś osoby, czy grupy osób, która zaangażuje się w tworzenie klimatycznej otoczki całej gry (Typu sesje, wieści, plotki, itp.)

A dobra sesja na forum jest moim zdaniem bardzo pożądana. Sam mogę coś tam dopomóc, w miarę możliwości i chęci (A z tą chęcią to u mnie dość marnie ).

Offline

 

#3 2008-10-18 21:19:45

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Re: Sesja, hah.

A więc jeden z klimatycznych graczy jest za. Akurat Twoje zdanie odnośnie sesji, Kerth, jest dość budujące. Może tylko mi się wydaje, ale gdyby coś się działo, to byłbyś jednym z lepszych. edit: Mąciwód, oczywiście Trzymam cię za słowo, co do pomocy. :]

O tych karczmarzach (i nie tylko karczmarzach) już nie wspomnę. To dobry temat, ale nie na ten wątek. Sztab, czy też brygada fabularna powinna wytworzyć się sama... gdyby miała jak. Kluczem jest ruch - kraina klimatycznie nie może stać.

Ostatnio edytowany przez Delilah (2008-10-18 21:31:16)


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

#4 2008-10-18 23:04:12

Tetsu

Mieszkaniec Demoris

Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 1
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Szuja

Re: Sesja, hah.

Całkowicie popieram pomysł Delilah. Na pewno jest jakiegoś rodzaju rozwiązaniem na klimatyczne uszczerbki. Ale do jego wykonania trzeba zaangażowania. I mam tu na myśli zaangażowanie ze strony większej liczby graczy.
I z tym może być problem, biorąc pod uwagę umiejętność zgrania się w przypadku mieszkańców Demoris. Albo raczej jej braku.

W razie wprowadzenia takiej sesji na forum, postaram się przezwyciężyć moje wrodzone lenistwo i się do czegoś przydać.

Ostatnio edytowany przez Tetsu (2008-10-18 23:06:21)

Offline

 

#5 2008-10-18 23:29:18

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Sesja, hah.

Tetsu napisał:

I z tym może być problem, biorąc pod uwagę umiejętność zgrania się w przypadku mieszkańców Demoris. Albo raczej jej braku.

Jak mówię - trzeba wybrać jakąś osobę, czy osoby, które postarały by się o to, by w Demoris było co do roboty pod względem fabularnym.

Offline

 

#6 2008-10-19 09:33:35

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Sesja, hah.

Wybierać? Żeby było tak jak teraz z miażdżącą większością ludzi za to odpowiedzialnych, taaak? Pomysł z góry skazany na niepowodzenie, bo rozruch stworzy się w obrębie osób bezpośrednio zainteresowanych i wskazanych wręcz palcem. Nie sądzę, aby to miało kogokolwiek zmotywować do wystukania paru słów na klawiaturze... Zdziwilibyście się, ale wg mnie w większości to nie kwestia lenistwa, czy braku czasu. I już nawet nie o te zachęty chodzi. Ludzi trzeba chwalić ) nic tak nie motywuje, jak poczucie dowartościowania i chęć wykazania, że stać nas na więcej. Może lepszy byłby apel do wszystkich, którzy choćby jako tako, ale budują klimat - czy to w karczmie, czy za pośrednictwem poczty... Na razie to byłoby na tyle )

Offline

 

#7 2008-10-19 10:58:47

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Sesja, hah.

Jak Vemor skończy swoje prace, które teraz musi wykonać nie związanych z krainą, to potem się zajmiemy nad zrobieniem rangi Mistrz gry, ale będzie to wymagało dobrego złożenia podania, będzie ono sprawdzane przez namiestnika oraz władcę.
Co do rang, zostanie także zrobiony nadzorca królewski, który jest odpowiedzialny za profile oraz avatary graczy.

Offline

 

#8 2008-10-19 12:32:46

Shann

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Sesja, hah.

Ja bym była za taką sesją, może nawet przydałabym się na coś ^^ Może dla innych to typowa wymówka, ale mnie naprawdę goni czas   I jeżeli już taki pomysł nabrałby wyraźniejszych kształtów, zebrałoby sie kilka osób itd. To proponowałabym termin ustalić jakby z wyprzedzeniem tygodniowym, żeby każdy mógł się ogarnąć.

Swoją drogą apel to nie taka głupia myśl, tylko sprawa wygląda tak ,że jeżeli apel będzie tekstem ogólnym tzn. coś w stylu " Weźta się w garść trza budować klimat" no to ludziska przeczytają mruknął "Acha, no dobra , wejdę na chwilę do karczmy", albo po prostu przeczytają i nic nie zrobią. Ale jakby dodać do tego konkretne działanie, nie wiem, chociażby jakieś polowanie na gnomy, które się nagle zbuntowały i zaatakowały , którąś tam część miasta , znaczy się sesję przygotować i napisać, że sesja odbędzie się tego a tego. Dodatkowo w tej sprawie jakieś takie wprowadzenie zrobić , dla tych osób, które się zgłoszą ( coś, a'la ogólne rozdzielenie ról, że Ci ogarniają mieszkańców, tamci biegają i leczą, a z kolei inni głównie będą walczyć)


Wiem, że chaotycznie to przedstawiłam... Postaram się w najbliższym czasie nieco bardziej łopatologicznie to napisać

Offline

 

#9 2008-10-19 13:04:46

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Sesja, hah.

Shann napisał:

Swoją drogą apel to nie taka głupia myśl, tylko sprawa wygląda tak ,że jeżeli apel będzie tekstem ogólnym tzn. coś w stylu " Weźta się w garść trza budować klimat" no to ludziska przeczytają mruknął "Acha, no dobra , wejdę na chwilę do karczmy", albo po prostu przeczytają i nic nie zrobią.

Właśnie dlatego trzeba zrobić mało wymagającą sesję (Typu - polowanie na jakiegoś większego zwierza) dla większości luda, żeby im pokazać, że klimatyczne odgrywanie postaci jest naprawdę fajne i można się przy tym nieźle bawić. Nie możemy nikogo zmuszać do klimatycznego pisania, jedynie zachęcić. Porządnie zachęcić.

Ostatnio edytowany przez Kerth (2008-10-19 13:05:09)

Offline

 

#10 2008-10-19 14:15:43

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Sesja, hah.

Mądrze prawicie ludziska i oczy cieszy widok coraz większej ilości zwolenników ;D mając na myśli apel może nieco zbyt ogólnikowo się wyraziłam, niemniej jednak pojęliście mniej więcej, że nie oczekuję po suchym przedstawieniu faktów groma zwolenników na sesję ;D to byłaby głupota... naturalnie za tym słowem kryłaby się wspomniana już zachęta I dlaczego boicie się wskazywać palcem? Wręcz przeciwnie - mogłoby to jeszcze bardziej zaowocować. Bowiem czy nie sprowokowałaby Nas dajmy na to publicznie przekazana plotka na temat właśnie konkretnej osoby? Czy (nadal przykładowo) Pan X poddany próbie wykazania swych racji przed społeczeństwem nie poszuka pomocy w postaci orzeczenia innych ? Przecież to tak, jak w życiu - widząc potencjalne zagrożenie w grupie osób żadna z jednostek nie wybije się, dopóki nie dostanie bezpośredniego bodźca typu rozkaz, prośba... Itd. Mam nadzieję, że choć odrobina z tej wypowiedzi jest dla Was oczywista i jasna

Offline

 

#11 2008-10-19 23:11:30

Kerth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Sesja, hah.

Schanintre napisał:

I dlaczego boicie się wskazywać palcem?

Bo to prowadzi do kłótni i długich, niepotrzebnych dysput czy wymówek (A ten to, tamto, dupamto), które akurat są nam najmniej potrzebne.
Poza tym nieładnie ludzi palcem wytykać.

Ostatnio edytowany przez Kerth (2008-10-19 23:12:05)

Offline

 

#12 2008-10-20 07:01:56

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Sesja, hah.

Och, nie miałam na myśli wskazywania palcem celem wyrządzenia komuś krzywdy, broń Boże... aż takie okrucieństwo bije z moich wypowiedzi? Hm... Bardziej na myśli miałam "ustawione" osoby, uprzednio przygotowane do swej roli co nie znaczy, że mają to być jedynie Ci, którzy sami zobligują się do uczestniczenia w tego typu hmm... zabawach ;] jeśli zanudzam, lub od rzeczy mówię to zwróćcie uwagę ;>

Offline

 

#13 2008-10-20 07:40:53

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Re: Sesja, hah.

Schanintre napisał:

Bardziej na myśli miałam "ustawione" osoby, uprzednio przygotowane do swej roli co nie znaczy, że mają to być jedynie Ci, którzy sami zobligują się do uczestniczenia w tego typu hmm... zabawach ;]

Nic z tego. To, że "ustawianie" jest złe można poprzeć przykładem pewnej krainy, która poza tym, że ustaliła sobie ściśle określony sztab fabularny, to planowała od początku do końca rezultaty sesji, kto, co zyska i kiedy straci. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak często padały wtedy słowa "większa konspiracja". No i jak to cholernie zniechęcało ludzi.

Jak na mój gust, to można tylko tak: "palec pod budkę, bo za minutkę...". Czyli grzecznie zapytać, kto jest zainteresowany, a kto nie i już w tym pewnym towarzystwie jednorazowo spróbować coś rozegrać.

Ostatnio edytowany przez Delilah (2008-10-20 07:41:55)


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

#14 2008-10-20 09:56:40

Galarel

Mieszkaniec Demoris

9786913
Skąd: Łódź/Farum
Zarejestrowany: 2008-10-20
Posty: 2
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Wojownik

Re: Sesja, hah.

Ekhem, mogę wtrącić?? Tak więc, jeśli chodzi o sesje, to ja osobiście gram bardzo fabularnie, a jak nie ma co robić to porobię coś mechanicznie. Jeśli chodzi o większe sesje, to ja jestem jak najbardziej na tak. Wydaje mi się że gram dość dobrze, więc jeśli ktoś by chciał zwerbować moja postać do przygody, jestem otwarty na propozycje.
A jeśli chodzi o ludzi, którzy mieli by się zajmować prowadzeniem przygód fabularnych, to pomysł z wybraniem paru osób jest jak najbardziej na miejscu. Można by to zrobić na podstawie krótkiej przygód, niezwiązanej z fabułą gry. Każdy chętny mógł by się zgłosić i poprowadzić taką sesję. Potem uczestnicy by się wypowiedzieli jak im się podobało, i jeśli było by dobrze, mógł by wejść do składu 'fabularnego'.....

Offline

 

#15 2008-10-20 10:16:07

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Sesja, hah.

Delilah napisał:

w tym pewnym towarzystwie jednorazowo spróbować coś rozegrać.

A więc jednak zależy Ci na garstce osób składającej się na monotonną, stałą ekipę, czyż tak ? Bo nie widzę w Twej wypowiedzi niczego zachęcającego jeśli chodzi o resztę osób, które wydawało się, że próbowałeś pozyskać pisząc poprzednie posty Jeśli już rozgrywać, to od razu na masową skalę inaczej wszelkie "powodzenia" w wąskim gronie i tak nie przełożą się na ogół - marne szanse w każdym bądź razie Pozostanę przy swoim zdaniu: jawna i bezczelna prowokacja działa cuda no, ale żeby nie było, że ja tu tylko w jakiejś opozycji jestem, to dodam, że popieram całkowicie tezę dotyczącą głupoty wynikającej z określania i kierowania czyimiś "losami" w sesji ;] naprawdę uważasz, że do tego zmierzałam? Chyba nieco minęliśmy się z celem i założeniami...

Delilah napisał:

Nic z tego. To, że "ustawianie" jest złe można poprzeć przykładem pewnej krainy

I znów nie pojęli metafizycznego sensu mej wypowiedzi nie chodziło o ustawianie jako surową dyktę: zrób to i tamto, skończy się to tak i tak, odegraj taką a taką rolę. Nieee Ustawianie w sensie angażowania osób bezpośrednio zainteresowanych wątkiem wplatając je tym samym pomiędzy resztę społeczeństwa jeśli nadal zbyt niejasno się wyrażam to mówić - z natury cierpliwa jestem, to i tłumaczyć mogę ;D

Galarel napisał:

Można by to zrobić na podstawie krótkiej przygód, niezwiązanej z fabułą gry. Każdy chętny mógł by się zgłosić i poprowadzić taką sesję. Potem uczestnicy by się wypowiedzieli jak im się podobało, i jeśli było by dobrze, mógł by wejść do składu 'fabularnego'.....

Rozejrzyjcie się po forum, Kochani i powiedzcie, że na przykładzie prowadzonych tu sesji ten pomysł wypalił to uhonoruję wszystkim, czym się da ;] niczego nowego nie wnosicie poza dodatkowym ograniczeniem ilości osób! No, ale jeśli życzycie sobie doświadczyć tego na własnej skórze jeszcze raz to ja i tak nie mam nic przeciwko

Ostatnio edytowany przez Schanintre (2008-10-20 10:24:37)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl