#1 2008-08-29 20:15:44

Kaye

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 14
Punktów :   

Ograniczenia kradzieży

Myślę, że przydałoby sie jakies ograniczenie kradzieży, nie? A nie, jedna osoba 20 razy na 5 minut mnie okrada i nawet chyba wiem kto, ktoś kogo wypuszczono, a miał siedzieć 9 dni... i gdzie tu sprawiedliwość? -.-
Ograniczenie, tak jak na Santicu jest, 3 albo 5 osób na dzień...

Ostatnio edytowany przez Kaye (2008-08-29 20:28:59)

Offline

 

#2 2008-08-30 12:17:11

Selendar

Mieszkaniec Demoris

9922441
Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Złodziej

Re: Ograniczenia kradzieży

Jak miałaś dużo kasy to normalne, a jak ma wystarczające statystyki tzn że jest w tym dobry I nie mogłaś spostrzec kto to xxD


Mam problem z piciem.... Mam dwie ręce a jeden otwór gębowy...

Offline

 

#3 2008-08-30 12:44:08

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Ograniczenia kradzieży

Dobra już można atakować tylko 3x. Ustawa już jest.

Offline

 

#4 2008-08-30 16:58:36

Selendar

Mieszkaniec Demoris

9922441
Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Złodziej

Re: Ograniczenia kradzieży

ustawa nic nie da. Jak już to trzeba to ograniczyć w taki sposób że się nie da więcej razy okradać. Bo jeżeli ktoś ma na tyle dobre staty żeby okradać anonimowo to będzie mógł okradać do woli bo i tak mu się nic nie udowodni:P A jeśli w dzienniku pojawia się informacja kto okradł to i tak nie może okradać dalej ;P


Mam problem z piciem.... Mam dwie ręce a jeden otwór gębowy...

Offline

 

#5 2008-08-30 17:35:11

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Ograniczenia kradzieży

Władca i namiestnik wszystko widzą w logach gracza w swoim panelu. Zawsze sprawdzamy co kto komu przysłał itp więc widzimy kto okrada więcej niż 3 razy a kto nie.

Offline

 

#6 2008-08-30 18:05:58

Selendar

Mieszkaniec Demoris

9922441
Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Złodziej

Re: Ograniczenia kradzieży

aaaa takie buty:P no to ma sens ;]


Mam problem z piciem.... Mam dwie ręce a jeden otwór gębowy...

Offline

 

#7 2008-10-03 14:27:57

Deiane

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ograniczenia kradzieży

A moim zdaniem nie ma to żadnego sensu...
Jak ktoś paraduje z duża kasą, to musi się liczyć, że go okradną i już. Po to jest Bank żeby trzymać tam złoto. Ograniczanie kradzieży jeszcze bardziej utrudnia grę złodziejem, a ten kto złodziejem choć raz grał wie że nie jest to takie proste. Mechanika (punkty kradzieży i lochy) już wystarczająco ogranicza kradzieże i nie powinno być to regulowane jeszcze dodatkowo prawnie. Ujdzie jeszcze od biedy ograniczenie gdy w logu widać że ktoś próbował okraść i kto to był, ale ograniczanie ilości kradzieży gdy okradany nawet nie zauważył, że został okradziony mija się z celem. Nie po to ładuję kupę złota i energii na podnoszenie statów, żeby nie móc tego w ogóle wykorzystać Równie dobrze można w ogóle zablokować możliwość okradania innych graczy i zostawić złodziejom Bank, bo jeden z drugim nie umie nawet schować złota do banku tylko nosi przy sobie. A może w ogóle zlikwidować klasę złodzieja, jak to niektórzy pokrzywdzeni przez los by chcieli Wystarczy trochę sprytu i chęci żeby złodziej nie dał rady okraść, ale... no właśnie, najłatwiej zakazać i już Ech szkoda gadać...

Offline

 

#8 2008-10-04 20:17:26

Nearghis

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: Ograniczenia kradzieży

Dokładnie... popieram Deiane w całej rozciągłości. Ograniczanie Kradzieży to beznadziejny pomysł który godzi w złodzieja. Może jeszcze ograniczcie mu możliwość okradania banków?

Powinno być jak w prawdziwym życiu, jak ktoś jest gapa to złodziej zawinie mu cały portfel nim ten się zorientuje. A inne klasy świetnie sobie radzą ze złodziejami, przy odrobinie znajomości gry Zachęcam złodziei żeby spróbowali sobie okraść mojego maga. Albo ukradną pustą sakiewkę, albo co bardziej prawdopodobne wylądują w lochach

Ostatnio edytowany przez Nearghis (2008-10-04 23:38:24)

Offline

 

#9 2008-10-04 23:28:13

Vemor

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Ograniczenia kradzieży

Grałem złodziejem. Jest to prościutkie jak stolnica... I nie płaczcie tak nad sobą, bo możecie również okradać tych co mają immunitet  lub są martwi. Więc nie narzekajcie jak to strasznie jesteście uciskani.

Offline

 

#10 2008-10-05 10:39:26

Deiane

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ograniczenia kradzieży

Proste to jest granie magiem szanowny Vemorze. Złodziej ma zarówno gorzej w PvP jak i na Arenie gdzie zarobić można mnóstwo złota (jak to zresztą czynią magowie). Co z tego że mam dajmy na to 1000 zręczności jak do walki liczy mi się tylko połowa z tego? Z tego też powodu złodziej musi zainwestować o wiele więcej złota w swój rozwój niż taki mag (który ma jeszcze dodatkowo mnożniki czarów) żeby móc bić te same potworki i zarabiać tyle samo kasy. A co do łatwizny grania złodziejem... w ogóle znalezienia kogoś, kto ma przy sobie ilość złota wartą zachodu zakrawa na cud, szczególnie przy tak małej ilości graczy... a tu się wreszcie kogoś nieostrożnego trafi i nie można go okraść, zwykły bezsens. Do tego dochodzi ryzyko wylądowania w lochach, gdzie traci się energię. No i po to są punkty kradzieży, by ograniczać ilość kradzieży. Co mi po tym, że mogę okraść immunitetowca czy martwego skoro tak prawdę mówiąc nie mogę go okraść! 3 razy?! Toż to kpina Ze 100k ile będę mieć... 27k ?! Żałosne... Po prostu nie opłaca grać się złodziejem, równie dobrze możecie zlikwidować tę klasę... Ech na prawdę szkoda gadać...

Offline

 

#11 2008-10-05 10:49:43

Vemor

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Ograniczenia kradzieży

No i wiedziałem, że zostanie poruszona sprawa złodziej vs mag. A więc. By sprawa była jasna. Magowie nie mogą znajdować czarów różdzek i szat za free jak to bywa w Vallherach. To pierwsze wyrównanie jakie musiałem stworzyć. Siła czarów różdzki nie daje bonus w % a jedynie dodaje punkty czaru. To druga zmiana. Różdzki tracą siłę działania jeśli się je nie załaduje kryształem. Trzecia zmiana. Maksymalny mnożnik czarów to x 2.0. To zmiana czwarta. Tak więc Faktycznie mag ma duże możliwości, nie zaś bezgraniczne.

Tak więc Panowie złodzieje i Panie złodziejki. Nie mówcie, że tak bardzo jesteście dyskryminowani.

Offline

 

#12 2008-10-05 15:01:01

Nearghis

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: Ograniczenia kradzieży

Pytanie tylko czy różdżka za bardzo na tym nie ucierpiała. Ta pierwsza w ogóle coś daję? Jak ją ściągam widzę że ma siłę 0 (sic!) a koszt jej naprawy to 1 kryształ na punkt wytrzymałości. Usunięcie czarów od 50 poziomi też jest trochę dziwne... po co wtedy levelować wyżej jak żadna wyższa premia nas nie czeka? (Dla samej energii?) Po co mieć więcej niż 50.00RC? (chyba tylko dla krytyka, ale sztuki nabijania rzucania czarów w tysiącach jak widzę po posągach jeszcze nikt w tej krainie nie opanował)

Lepiej już chyba rozłożyć ten mnożnik do czarów do 100 Poziomu doświadczenia.

Ostatnio edytowany przez Nearghis (2008-10-05 15:02:25)

Offline

 

#13 2008-10-05 15:10:22

Vemor

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 43
Punktów :   
WWW

Re: Ograniczenia kradzieży

może i racja.. fakt, lepiej to rozłożyć. Ale też pozostają szaty które nie zostały zmienione.

Offline

 

#14 2008-10-05 15:46:48

Nearghis

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: Ograniczenia kradzieży

Z tym, że skoro nie można ich znaleźć to większość graczy nie kupi tych z premią powyżej +100% bo nigdy na nie nie zbiorą kasy. No chyba, że górnictwo jest tutaj jakoś wyjątkowo faworyzowane i przy jego wartości 3000.00 można wykopać surowców średnio za 20 000 na punkt energii Co jak zauważyłem zdarza się w wielu mniejszych grach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbractwofantasy makro09 przewóz osób Piła