Demoris TheAgeOfChaos

Demoris


#1 2008-08-25 12:22:21

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Nadzorca królewski

Tak jak w temacie proponuję zrobić rangę taką jak Nadzorca królewski, ranga ta by służyła do dawania postaciom rangi mieszkaniec. Na samym początku gry każdy nowy zarejestrowany mieszkaniec bez profilu by miał rangę chłop, jeżeli uzupełni profil to na samym dole by się zrobiło nową opcję w nawigacji Mieszkaniec, tam by dany gracz na to naciskał i by pisało coś takiego jak zgłoś obywatelstwo do Nadzorcy królewskiego, automatycznie pokieruje go na pocztę do Nadzorcy i tam będzie składał podanie o to. Proszę o komentarze.

Offline

 

#2 2008-08-25 12:34:59

Semer

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 39
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Wojownik

Re: Nadzorca królewski

jak dla mnie pomysł świetny... tyle, że ten nadzorca będzie miał strasznie dużo roboty...


i doszedł mnie głos z bezdennej otchłani, chodź do nas dziecino i śpij razem z nami...

Offline

 

#3 2008-08-25 13:07:34

Etsuya

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-17
Posty: 24
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Rzemieślnik

Re: Nadzorca królewski

Dlatego to musi być odpowiednia osoba a nie jak nasi kochani gwardziści xD
Kael Vertival by się nadawał

Offline

 

#4 2008-08-25 13:54:40

Semer

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 39
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Wojownik

Re: Nadzorca królewski

iiii tam, co chcesz od naszych kochanych gwardzistów?


i doszedł mnie głos z bezdennej otchłani, chodź do nas dziecino i śpij razem z nami...

Offline

 

#5 2008-08-25 14:49:17

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Nadzorca królewski

Nie róbcie OffTopa z tematu.

Offline

 

#6 2008-08-25 15:13:58

Luelle Ryuugan

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 59
Punktów :   
Rasa: Drow
Klasa: Wampir Zabójca

Re: Nadzorca królewski

No cóż.  Nadzorcy? Każdy będzie miał wtedy prawidlowe imie, avatar i profil. Pomysl jest sprawdzony, na innym MMOrpg tak jest.

Offline

 

#7 2008-08-25 15:28:27

Lady Vengeance

Mieszkaniec Demoris

7676717
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 11
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Mag
WWW

Re: Nadzorca królewski

Pomysł wydaje się być iście dobry oraz, że wprowadzony w życie przyjmie się bardzo dobrze

Offline

 

#8 2008-09-05 15:39:26

Nathika North

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 8
Punktów :   

Re: Nadzorca królewski

Nie wiem, czy ten wątek jest aktualny. Ale wyrażę tu własne zdanie oczywiście

Trochę za dużo byłoby rang, a tym samym Gwardziści byli by po co? Od avatarów? Nadzorcy od profili ? I jeśli Nadzorcy by zaakceptowali profil to owy gracz miałby z chłopa mieszkańca, ale potem byliby Gwardziści, którzy wtrącili by go do lochów za avatar nie zgodny z rasą ? Lub dawali by nazwijmy to "pisemne upomnienia" ? Toż to istna biurokracja, a chyba chcemy komfortu w grze:)

Albo Gwardziści albo Nadzorcy - czyli jak jest na dzień dzisiejszy

pozdrawiam


Edytuje posta, bo po przejrzeniu w ogóle tego forum, to każdy akceptuje wszystko niemalże to co jest napisane. Nawet pomysły nie mające sensu. Owszem, jest 1-3 osoba, które mają trzezwość umysłu, ale reszta i o zgrozo z funkcjami to -jakiś kabaret. Piszą "za" by pisać, bez uzasadnienia. Ponoć i gry wychowują, więc jak już opiszecie coś, to są ważne argumenty, a nie że koleżanka/kolega - lub/i władca się zgadza.

Ostatnio edytowany przez Nathika North (2008-09-05 20:38:59)

Offline

 

#9 2008-10-21 16:34:24

Noah

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nadzorca królewski

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale myślę że przyda się kolejna opinia.
Nadzorca królewski się przyda, ale błagam, nie nazywajcie tej rangi "Nadzorca Królewski" bo to aż zajeżdża inną grą na kilometr. Proponowałbym to nazwać "inspektor" lub coś w ten deseń, nie jestem dobry w wymyślaniu nazw, ktoś na bank wymyśli lepszą.

Co do Gwardzistów - jeżeli nie wywiązują się oni odpowiednio ze swojego obowiązku, to trzeba odebrać takiemu komuś rangę. Całkiem możliwe że nie działają prawidłowo gdyż, może być źle spisana ustawa o profilach. Jak patrzałem w nią to wydaje się wszystko ok, ale mogą być jakieś nie dociągnięcia.

Padło też gadanie o tym że jak będą nadzorcy to co będą robić gwardziści. Nadzorcy będą się zajmować ściśle profilami i avatarami i tak dalej, a gwardziści będą po prostu wrzucać do lochu za na przykład przekroczenie ilości ataków na daną osobę i takie tam. Pamiętajmy też każda ranga może mieć inne znaczenie fabularne (lub w ogóle). Nadzorca na pewno ma inne od gwardzisty.

Offline

 

#10 2008-10-22 15:16:19

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Nadzorca królewski

Można wymyślić inną nazwę rangi, ale jeżeli będzie nadzorca królewski to nie będzie gwardzistów.

Offline

 

#11 2008-10-22 15:27:28

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Nadzorca królewski

Z dwojga 'złego' chyba jednak lepiej, aby ciężar pracy leżał na kilku osobach, niż na tej jednej...

Offline

 

#12 2008-10-23 10:04:45

Noah

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nadzorca królewski

Shinsou napisał:

Można wymyślić inną nazwę rangi, ale jeżeli będzie nadzorca królewski to nie będzie gwardzistów.

A to czemu? Nadzorca byłby od sprawdzania profilów i avatarów i nadawania rang. Gwardzista wytrącał by ludzi do lochów za łamanie ustawy o atakach na innych i takie tam. Jeżeli tak piszesz, to wtedy po co są wprowadzani ci nadzorcy? Zostawcie gwardzistów i tyle, szkoda wtedy na to czasu i oddechu.

Pamiętajmy też o znaczeniu fabularnym rang, ale jak na razie widzę że na Demoris fabuła ma raczej znikome znaczenie.

Offline

 

#13 2008-10-23 10:32:07

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Nadzorca królewski

Noah napisał:

jak na razie widzę że na Demoris fabuła ma raczej znikome znaczenie.

Kłamstwo i to na dodatek strasznie bezczelne ;] No tak, w krainie nic się nie dzieje, jak się do karczmy nie zagląda, ani choćby na filar wieści nie spojrzy... Już daruję zlekceważenie plotek/wieści etc. ;] Czego Ty jeszcze oczekujesz? Słucham... Konkretnie ;] Jak na mój gust gwardia się pięknie wywiązywać zaczęła z fabularnych powinności, więc bajek nam nie wciskaj, że jeszcze dodatkowa ranga jest potrzebna, skoro można wszystko tak jak jest pogodzić ze sobą...

Offline

 

#14 2008-10-23 12:49:51

Noah

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: Nadzorca królewski

Schanintre napisał:

Noah napisał:

jak na razie widzę że na Demoris fabuła ma raczej znikome znaczenie.

Kłamstwo i to na dodatek strasznie bezczelne ;] No tak, w krainie nic się nie dzieje, jak się do karczmy nie zagląda, ani choćby na filar wieści nie spojrzy... Już daruję zlekceważenie plotek/wieści etc. ;] Czego Ty jeszcze oczekujesz? Słucham... Konkretnie ;] Jak na mój gust gwardia się pięknie wywiązywać zaczęła z fabularnych powinności, więc bajek nam nie wciskaj, że jeszcze dodatkowa ranga jest potrzebna, skoro można wszystko tak jak jest pogodzić ze sobą...

Proszę ja ciebie, byś mi kłamstwa nie zarzucała, chociażby dlatego że nie kłamię, tylko stwierdzam to co widzę. Jestem nowym użytkownikiem na demoris, jeżeli mówię że jednak jest coś nie tak to powinno się tą opinie wziąć do głowy i przeanalizować ją. Oczywiście nie twierdzę że tego nie zrobiłaś ale zarzucenie mi kłamstwa jest według mnie niesłuszne.

Nie będę tu pisał czego oczekuję od fabuły/rozwoju fabularnego demoris, ze względu na to że temat dotyczy rang a nie fabuły. Dopowiem tylko tyle. Jeżeli gwardziści zaczęli wywiązywać z obowiązków fabularnych, to dlaczego nie widzę ich owoców pracy? Mechanicznie sprawują się dobrze, bo nie raz mi pomogli gdy miałem wątpliwości. Ale ruchu fabularnego gwardzistów, niestety nie dostrzegam. Może źle patrzę? Nie wiem.

Co do rang - nie wciskam żadnych bajek że dodatkowa ranga jest potrzebna. Ja tylko zaprezentowałem alternatywne rozwiązanie, w razie tego gdyby ranga nadzorcy miałaby zostać wprowadzona. Moim zdaniem pojawienie się nadzorcy, nie musi oznaczać zniknięcia gwardzistów. Ranga nie musi wiązać się tylko i wyłączne z panelem administracyjnym i obowiązkami mechanicznymi.

Także nie nalegam na wprowadzenie dodatkowych rang, tylko chciałbym uświadomić że nie musi się to tak potoczyć jak było mówione - czyli że pojawienie się rangi nadzorcy jest równoznaczne ze zniknięciem gwardzisty.

Ostatnio edytowany przez Noah (2008-10-23 12:50:15)

Offline

 

#15 2008-10-23 21:11:18

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Nadzorca królewski

Proszę więc o propozycję rang królewskich, które będą nadzorowały profile graczy i racjonalnie się nimi posługiwały. Proszę o podanie nazw oraz ich funkcję. Reasumując Nadzorca królewski bardziej jest przydatny moim zdaniem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbractwofantasy makro09 przewóz osób Piła