Demoris TheAgeOfChaos

Demoris

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2008-08-27 00:37:48

Wenzel

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 6
Punktów :   

Re: Reputacja

No lub np. złodziej dostaje złe punkty reputacji za kradzieże i może wymienić je na bardziej złe rangi Bo świat sielanką nie jest i z samych herosów się nie składa.

Offline

 

#17 2008-08-27 10:42:28

Lady Vengeance

Mieszkaniec Demoris

7676717
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 11
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Mag
WWW

Re: Reputacja

Mhm, Twój pomysł wydaje się być bardzo ciekawym i ma wielkie szanse sprawdzenia się na forum. Także jestem jak najbardziej za ^^

Offline

 

#18 2008-08-28 17:00:03

Nilivita

Mieszkaniec Demoris

1323479
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 2
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Złodziej

Re: Reputacja

Tak, ja też jestem za. Ja np złodziejką jestem xD

Offline

 

#19 2008-09-04 21:22:34

Nathika North

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 8
Punktów :   

Re: Reputacja

Sesje na forum moim zdaniem nie powinny być nagradzane punktami reputacji. To już taka specyfika gry, że owe sesje powinny być normą. Punkty reputacji powinny być przydzielane za pomysły/opisy autorskie dla lokacji w tym (jak już ktoś wymienił Orodlin) za wywiązywanie się z piastującej funkcji. Również za wykrywanie błędów/literówek - generalnie za wszystko co związane jest z polepszeniem gry i jej wyróżnieniem w tłumie (poprzez pisanie eventów, przygód w górach/lesie, inne opisy lokacji, bóstwa - całą otoczkę fabularną generalnie.

Offline

 

#20 2008-09-05 10:47:19

Ireth

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Reputacja

ja nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak pisze Wenzel cyt:

"No lub np. złodziej dostaje złe punkty reputacji za kradzieże i może wymienić je na bardziej złe rangi "

na jakie bardziej złe rangi??
"super extra najlepszy złodziej"?

Offline

 

#21 2008-09-05 18:42:51

Nathika North

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 8
Punktów :   

Re: Reputacja

Wenzel napisał:

No lub np. złodziej dostaje złe punkty reputacji za kradzieże i może wymienić je na bardziej złe rangi Bo świat sielanką nie jest i z samych herosów się nie składa.

Chyba ja też do tej wypowiedzi się ustosunkuję. Owszem, bo wiesz.... grając w tą grę, to tak naprawdę KAŻDY z Nas - graczy, myśli, że złodziej jest dobry I już widzę tą rozpisaną hierarchię w tym całym złodziejstwie

1. złodziej bez reputacji -  czyli osoba, która owszem ma taki fach, ale jest zielona i jak jakimś cudem ukradnie (najczęściej pustą sakiewkę) Proponowana ranga : Nieudacznik bo nic mu się nie uda i ma ujemne punkty reputacji

2. O, tu już ktoś lepszy, bo coś mu się udało zaiwanić, ale w sumie możemy mu wybaczyć, że częściej jest w lochach jest niż na wolności ;D Reputacji damy mu po 0,1 od udanej kradzieży minus lochy po całym 1 punkcie - w końcu, lepsi koledzy chcą być wyróżnieni Ranga : Cwaniak (może wybrać) albo zbiera punkty rep. na inną - o ile ich oczywiście nie straci ;D Ja tam bym wybrała cwaniaka - wszakże fach niestabilny

3. Tu już nie ma przelewek, zaczynają się kieszonkowcy, obrabiający wszystko co ma od 1 złota w górę. Są pazerni, choć nie mają tez wyjątkowego szczęścia. Wszakże ta reputacja sygnalizuje innym graczom, że owy delikwent/delikwentka czai się na ich dobra. Przyrost reputacji to tradycyjnie 0,1 od "skoku" - można tu coś pomyśleć nad ukradzioną kwotą np. 0,1 (udany skok) x kwota powyżej 2000. Z tego średnia minus wpadki i lochy. Ranga hmm Zawodowiec lub zbiera i czai się na mistrza


itp. itd.

Rangi są umowne, obliczenia też, ale moja zabawa w pisaniu tego - bezcenna ;D Większych dyrdymałów nie pisałam chyba


Dodam tylko, że takim schematem to i każdej postaci o zgrozo można byłoby naliczać punkty reputacji - tylko pytanie - po co;D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pldochody