Demoris TheAgeOfChaos

Demoris


#1 2008-11-30 13:19:25

Kael Vertival

Mieszkaniec Demoris

9519044
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 33
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Tyran

Porządki... i to duże

Sami widzicie co sie w krainie dzieje... masowe zakładanie klanów bez spełnienia wymaganych do tego warunków, ogromne braki w profilach, handel kontami itd. Jednym słowem ANARCHIA! Książąt praktycznie niema, gwardziści też praktycznie sie nie pojawiają, że o najwyższej władzy nie wspomnę... Trzeba coś z tym zrobić i to szybko, proponuję:
-Powołanie nowych książąt, gdyż dwóch to stanowczo za mało żeby zapanować nad taką liczbą graczy (+800)
-Zmianę gwardii, połowa gwardzistów nie robi zupełnie nic! Tych miej aktywnych proponuję zwolnić z pełnionej funkcji a na ich miejsce powołać nowych.
-Zaostrzenie prawa, ponieważ te jest stanowczo zbyt łagodne i pobłażliwe. Wypadało by je również odrobinę sprecyzować, bo np. wspomniane przeze mnie klany które powstają bezprawnie nie ponoszą żadnych konsekwencji swojej działalności (oprócz ataków z mojej strony) Prawo nie przewiduje żadnych kar za takie wykroczenia...  Zgłaszałem ten problem chyba z 523525 razy a nie doczekałem sie żadnych konkretnych działań w tej sprawię.
-Usprawnienie sądownictwa... zamiast zawracać władzy zapracowane cztery litery, sprawami związanymi z przewinieniami jednego gracza względem drugiego (np. nieprzepisowa ilość ataków na strażnicę) można by było przeprowadzić proces sądowy, gdzie po wysłuchaniu obu stron można by było wymierzyć grzywnę którą oprawca wypłaca ofierze jako rekompensatę, lub ewentualnie wymierzyć karę lochu (ilość dni do odsiadki przewidziana w kodeksie, plus ewentualny dodatek za utrudnianie sprawy, jeśli zajdzie taka potrzeba) Do tego niestety potrzeba sumiennych sędziów oraz prawników...
-Porządek z nieaktywnymi kontami które zalegają w lochu na zbyt długo... Tu sie pojawia mój poprzedni pomysł, mianowicie ranga Kata, która mimo aprobaty ze strony władzy nie została wdrożona w życie...   
Co wy na to?

Offline

 

#2 2008-11-30 13:27:04

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Porządki... i to duże

Nooo... widzę jedna z nielicznych, mniej traumatycznych i okrutnych wypowiedzi muszę przyznać, że dość łagodnie określiłeś to, co dzieje się w krainie... I obyło się bez nabijania na pale - niebywałe...

Cóż, nie sposób się nie zgodzić... A za wyżej wymienionymi propozycjami zmian podpisuję się w zupełności... Choć i tak nie powinniśmy się spodziewać, że cokolwiek zostanie zrobione w tym kierunku ;]

Offline

 

#3 2008-11-30 13:31:25

Kael Vertival

Mieszkaniec Demoris

9519044
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 33
Punktów :   
Rasa: Elf
Klasa: Tyran

Re: Porządki... i to duże

No widzisz... nawet ja CZASEM mam ludzkie odruchy... Miejmy nadzieję że ktoś sobie weźmie na poważnie te kilka uwag bo w krainie zrobił sie... bałagan

Offline

 

#4 2008-12-02 12:56:03

Shinsou

http://www.war-rvr.net/forum/Themes/WAR_RvR/images/rank-admin.jpg

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 187
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Klasa: Wojownik

Re: Porządki... i to duże

W najbliższym czasie się tym zajmę, bo teraz nie mam czasu za bardzo, strony na zamówienie przesyłają więc troszkę roboty mam, ale co do krainy to uporządkujemy to wszystko z Vemorem.

Offline

 

#5 2008-12-04 14:51:14

Jigglesim

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-11-30
Posty: 9
Punktów :   
Rasa: Kotołak
Klasa: Najemnik

Re: Porządki... i to duże

Zrobicie COKOLWIEK z tym? Gram już czas jakiś, dokładnie tydzień i co widze:
-Klimatu ogólnodemorisowego-niemal brak.
-Gwardia nie robi nic, Avy, Imiona...do wszystkiego macie przepisy, nic z nimi nie robicie. Bw odnośnie avów: Widziałam już takie żywcem z mediów, takie maleciutkie że trza lupe brać by zobaczyć co w nich jest(a tak nie winno być...)
-Aaaa co do imion...japońskie tu nie pasują skoro to typowe ŚREDNIOWIECZE, gdzie skrętów nie ma. Zajęliście się taką bzdurą jak skręty a reszta poszła w piiizdu.
-Ogólnie immunitet jest, gitez...ale szkoda że jego zdjęcie równa się rezygnacji z postaci. Nie można jakichś kondycji do tego dać?
-Okradziono mnie, postać rozpoznała złodzieja, wpis wysłany do władcy...żadnego echa. A może było? Tego też nie wiem bo wśiąkło niczym w woda w glebę.
-Forum zieje pustkami...żadnego prawie ruchu tu ni ma...
-Wogóle irytujące jest że kilka miejsc nie ma swojej podstrony: szpital, dziupla złodziejska, podróże wpław czy pieszo, karawaną czy statkiem...po prostu blank page i jedyne co zostaje to cofnąć i robić dalej swoje.
- Do domów trza sie dobijać, nie da rady zrobić tak, by były do sypialni linki  np nad bankiem?

Nie twierdze żem ekspertka, bo i tak nie jest, ale gra jest zrobiona naprawdę świetnie, a zabawę psują takie kurcze duperele T.T
Władca nie ma czasu? Ma do tego ze 3 czy 4 pomocników z których JEDNEGO ino przez ten tydzień widziałam jak mignął. Albo bierzcie sie za coś porządnie, albo to wogóle wyłączcie. Zmieńcie skład wyższych rang jak te nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków. A te mniejsze? O Karczmarzu to tylko słyszałam i może ze raz widziałam na liście obecnych. KARCZMARZEM powinna być osoba która jest CODZIENNIE w grze, najlepiej jak najczęściej.

Offline

 

#6 2008-12-04 18:25:21

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Porządki... i to duże

Linki sobie możesz własne stworzyć... to tak a propos tej "sypialni".
Gwardia w osobie Kaela np. wcale takiego "nic" nie robi - zdziwiłabyś się ilu *cenzura* trafia dzięki niemu do loszku...
Klimat demoriański? Omg... Mało to klimatu w Filarze i na forum? Wystarczy się nieco wysilić i skrobnąć parę zdań... I przy okazji rozruszać wyżej wspomniane forum ;]  Co do reszty - nie wypowiadam się.

Offline

 

#7 2008-12-04 19:42:19

Jigglesim

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-11-30
Posty: 9
Punktów :   
Rasa: Kotołak
Klasa: Najemnik

Re: Porządki... i to duże

Oh, wiem ile siedzi w lochach Przeglądałam je ;p może faktyczni enieco przesadziłam, co nie zmienia faktu że sporo zostało ;P

Nooo są sesje i wogóle,   ale mało tego w diabli.

Offline

 

#8 2008-12-06 12:07:16

Constantine

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 7
Punktów :   
Rasa: Kotolak
Klasa: Ksiaze

Re: Porządki... i to duże

Jak widac shinosu dalej nie ma i nic nie zostalo zmienione. Czas abym wzial sam to wszystko w swoje rece. Mam nadzieje ze uda mi sie nie co poprawic nasza gre. Ale takze potrzebuje waszej pomocy, i przychylnosci naszego wladcy, poniewaz osobiscie sam nie mam za wielu mozliwosci. Co do problemow.
->Powołanie nowych książąt <- mysle ze bez tego sie obedzie, Ksiaze nie ma wcale jakiejs wiekszej wladzy niz gwardzista. Tyleze ma jakis wplyw na glownego wladce
->Zmianę gwardii oraz zmiana prawa... mysle ze kilku gwardzistow straci swoja range. A co do prawa. Nie jest ono idealne ale nie da sie stworzyc idealnego prawa. Mysle ze problem jest gdzies indziej. Brakuje osob ktore by pilnowaly porzadku i prawa Demoris
->Usprawnienie sądownictwa...  Czy sadownictwo ma sens? jesli bedzie sedzia ktory zadko sie bedzie logowac.. to sprawy beda tylko "lezec na polkach", ale z 2 strony takze to moze usprawnic gre fabularna. Osoby ktore beda mialy "gadane" moga sie wywinac z odpowiedzialnosci prawnej
->-Ogólnie immunitet jest, gitez...ale szkoda że jego zdjęcie równa się rezygnacji z postaci. Nie można jakichś kondycji do tego dać?-> niestety nie mozna, wtedy immunitet stalby sie bezsensem. Kazda osoba by tylko wylaczala go kiedy chce kogos zabic i wlaczala po chwili. Istnieje za to miasto w ktorym immunitet automatycznie sie wylacza i mozna w nim atakowac owego gracza
->- Do domów trza sie dobijać, nie da rady zrobić tak, by były do sypialni linki  np nad bankiem? -> kazda osoba moze ustawic sobie dodatkowe linki w menu szybkiego wybierania. Wiec nie widze w tym problemu

Offline

 

#9 2008-12-06 21:58:24

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Re: Porządki... i to duże

Wiecie co... czytam i gęba mi się śmieje, nie wiem dlaczego. Pomińmy ten szczegół, że humor mam trochę specyficzny i przejdę do meritum.
Kraina boryka się z tym, co każda inna taka vallherówka chwilę przed upadkiem. I, tak jak w przypadkach innych walących się krain, są chętni, by ją naprawić. Na forum pojawiają się myślniki, odnośniki, adnotacje i dysputy. A wszystko dąży do tego samego, bo sposób jest marny. Każdy ma inną koncepcję, złoty środek i chce go koniecznie zastosować do każdego przypadku.
Nie pozostało mi nic innego, jak złożyć propozycję: po kolei. Jak szanowny pan Kael wyłożył myślniki, tak zacznijmy dręczyć pierwszy i jak z tym jednym wyjdzie, to brać się za następne. W jakiej kolejności i ilości zależy już od zgrania teamu. Co wy na to?


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

#10 2008-12-07 19:25:23

Schanintre

Mieszkaniec Demoris

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 77
Punktów :   
Rasa: Puszek? Piekielny Ogar ot co;]
Klasa: Ma klasę, a jakże ;D

Re: Porządki... i to duże

brzmi sensownie ;] żeby chociaż ten jeden "myślnik" został zrealizowany, to już będzie wieeeelki postęp ;]

Offline

 

#11 2008-12-08 18:25:08

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Re: Porządki... i to duże

Ano, fakt. Przyszło mi do głowy, że przydałby się myślnik nie tyle ważny, co zauważalny. Taki marketingowy chwyt, informujący, że czas reform się rozpoczął. No bo listy z obietnicami podjęcia jakiś działań nie zawsze dają taki efekt.


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

#12 2008-12-18 20:58:57

Bratehien Enkel

Mieszkaniec Demoris

status drakenis@aqq
6492820
Skąd: Gdzieś na dzikich Żuławach
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 3
Punktów :   

Re: Porządki... i to duże

Z tego co widzę rozmowa już trochę trwa, a żaden myślnik zrealizowany nie został.
Najbardziej jednak poraziła mnie gwardia, bo już pierwszego dnia mojego pobytu, nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać z postawy i zawartości profili osób z rangami... Godne pożałowania i bardzo nielogiczne. Co więcej gwardia w ogóle nie zagląda na forum... Pierwsza gra, w której spotkałam się z taka ignorancją.

Myślę jednak, że do upadku jeszcze długa droga, bo póki są gracze, jest i gra. Tylko gdzie władza i czemu milczy?


"I'm gunna cut myself and
Watch the blood hit the ground "
Koło zjadaczy kotów
sms o treści: JEM na numer 666

Offline

 

#13 2008-12-19 20:12:34

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Re: Porządki... i to duże

Cóż... skoro milczy, to nie działa. A jak milczy, to jej nie ma. Strasznie mnie mierzi, że dyskusja odnośnie reform się nie rozwija. Nie można nawet skomentować tego słowami "tak dobrze żarło i zdechło", bo jeszcze nawet na koryto nie zerknie, a już padlina. Innymi słowy: szanowny pan inkwizytor, szanowni panowie i panie gwardziści, szanowni książęta... nie dają nam nawet możliwości, by uzgodnić czegoś samemu. Jesteśmy od nich zależni pod każdym względem wnoszenia czegoś do gry.

A gwardziści to swoją drogą... proszę zerknąć na temat o nich w dziale o konkursach ;]


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

#14 2008-12-19 21:24:03

Bratehien Enkel

Mieszkaniec Demoris

status drakenis@aqq
6492820
Skąd: Gdzieś na dzikich Żuławach
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 3
Punktów :   

Re: Porządki... i to duże

Tak, wiem, bo to chyba ja zaczęła z tego co pamiętam. Jestem niestety cięta na takie sytuacje, kiedy pół wampirzyca - pół drowka która była gwardzistką podrywała elfa, a potem chciała mnie pogryźć... No przepraszam bardzo, ale są jakieś granice klimatu!


"I'm gunna cut myself and
Watch the blood hit the ground "
Koło zjadaczy kotów
sms o treści: JEM na numer 666

Offline

 

#15 2008-12-20 23:20:41

Delilah

Mieszkaniec Demoris

5077172
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 26
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Klasa: Ćpun

Re: Porządki... i to duże

To nie klimat On ma zasady.


To nie wyobraźnia zmienia świat. To jej brak.
Obecnie postać in-game: Yimillah

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl